Přednášky

Přihlas svoji přednášku

Máš nápad na přednášku, kterou bys chtěl odprezentovat v rámci letošního Barcampu? Nestyď se a s chutí do toho!

Dejte šanci Event Sourcingu

Antonín Stoklásek | BSC Praha, Technical Team Lead

Pro koho je přednáška určena:

Všem, hlavně tedy vývojářům, kteří vyvíjí komponenty v duchu microservices a nechtějí pouze vyvinout distribuovaný monolit, který je bude budit v noci hrůzou ze spaní.

O čem tato přednáška bude:

O základních principech Event Sourcingu, o tom jaké má tento přístup výhody a úskalí a proč o něm uvažovat pro aplikaci microservice architektury. Ukázka aplikace Event Sourcingu a CQRS přístupu s pomocí JavaEE a Apache Kafka spolu s dalšími technologiemi.

Zajimave funkce Bobrilu

Boris Letocha | Quadient s.r.o. - Head of Department

Pro koho je přednáška určena:

Pro ty co zajima Bobril. Ci pro uzivatele konkurencnich JS frameworku pro inspiraci.

O čem tato přednáška bude:

Kratce predstavim funkce ktere ve vetsine JS frameworku nenajdete.

Možnosti online podnikání

Mirek Rohlíček | OSVČ - Správa webů, marketing, grafika, konzultant

Pro koho je přednáška určena:

Přednáška je pro každého, kdo chce znát způsoby, jak vydělávat díky svým schopnostem a zkušenostem pomocí internetu. Udělejte ze svého koníčka podnikání.

O čem tato přednáška bude:

Seznámím vás s možnostmi online podnikání jako je investování, online služby, marketing, podnikání na Amazonu, affiliate a další způsoby vydělávání online. Využívejte naplno možnosti internetu nejen pro zábavu ale hlavně pro práci.

Probuď obří talent

Dominik Novozámský | PROBUDOBRA.cz

Pro koho je přednáška určena:

Pro ty, kdo hledají cesty jak rozvíjet své talenty, vášeň a budovat pevné vztahy. ->Studenti, kteří hledají své poslání. ->Team-leadery, kteří hledají cesty jak vytáhnout ze svého týmu co nejvíce.

O čem tato přednáška bude:

V informační době hledají lidé správné informace a strategie k dosažení osobních i kariérních cílů. Nejsou si však vědomi, že strategie tvoří pouze 20 % z úspěchu lidského výkonu. 80 % tvoří psychologie člověka, vnitřní nastavení hodnot a nalezení stavu "flow" v každodenních aktivitách. Z přednášky si odneseš základní porozumění lidského chování a potřeb, díky kterým dokážeš efektivně komunikovat se sebou i s ostatními pro dosažení svých cílů.

100 km/h s quadrocoptérou za 5000,- Kč

Roman Mařák | MoroSystems, Java Developer

Pro koho je přednáška určena:

Pro všechny co už někdy přemýšleli o koupi quadrocoptéry. Pro všechny kutily, co mají na poličce volné místo na 4 vrtule. Pro vás co máte rádi rychlost.

O čem tato přednáška bude:

Z jakých dílů se skládá závodní dron? Jak se liší od komerčních dronů? Co na něm běží za software? Jak si můžete za pár korun jeden doma postavit? Punč a dort.

Jak nám obsahový marketing na Včelišti zachránil podnikání

Josef Řezníček | Včeliště (zakladatel)

Pro koho je přednáška určena:

Pro lidi, kteří mají malý podnik, nebo jsou živnostníci a chtějí růst, mít víc zákazníků a objednávek. Pro marketéry, kteří chtějí vidět, jaký dopad může mít obsahový markeitng na firmu.

O čem tato přednáška bude:

Příběh o tom, jak nám obsahový marketing zachránil marketingovou agenturu Včeliště. V čem nám dnes obsah pomáhá a jak jsme dokázali to, že se nám každý den ozývá několik zájemců o naše služby.

Varování: Co si přeješ, se může splnit

Jitka Mikešová | autorka diářů Dreamer

Pro koho je přednáška určena:

Pro všechny snílky, kteří nečekají až příležitosti přijdou za nima, ale touží jim jít naproti.

O čem tato přednáška bude:

O tom, jak přitahujeme to, na co myslíme a čemu věříme. Co můžeme udělat pro to, abychom rychleji dosahovali snů a žili život podle našich představ.

Pohádka o tom, jak Tenvelkej za oceán letěl.

Zdeněk Horák | Tenvelkejcz - D%C4%9Bl%C3%A1m lep%C5%A1%C3%AD Google Maps

Pro koho je přednáška určena:

Pro všechny, kteří se chtějí dozvědět.... - jak je těžké(lehké) se dostat na Summit od Google, kde bylo 74 lidí z celého světa - něco o komunitní práci LocalGuides - jak tvořím komunitu na Google+

O čem tato přednáška bude:

Za sedmero horami%2C za sedmero %C5%99ekami%2C %C5%BEil Tenvelkej a jednoho kr%C3%A1sn%C3%A9ho dne dostal pozv%C3%A1nku na Local Guides Summit do San Francisca .... samou radost%C3%AD probo%C5%99il m%C3%A1lem strop v podkrov%C3%AD .... %0D%0Achcete v%C4%9Bd%C4%9Bt jak to bylo d%C3%A1l%3F %0D%0AHlasujte pro mou p%C5%99edn%C3%A1%C5%A1ku %3B-%29 %0D%0AD%C3%ADky%0D%0A

Jak přežít neúspěch a nakonec zvítězit!

Edita Dostálová | Vyfakturuj.cz SimpleShop.cz

Pro koho je přednáška určena:

Pro ty, co o sobě občas pochybují. Pro lidi, co hledají nové cesty k úspěchu. Pro Vás, co se odmítáte vzdát, i když jste od života dostali pár ran pěstí.

O čem tato přednáška bude:

Za každým úspěchem bývá řada neúspěchů. Co dělí úspěšné od neúspěšných? Je to pár věcí, které se dokola opakují v příbězích známých a slavných osobností. I oni měli obrovskou řadu neúspěchů a životních krachů, byli na mizině, ale nakonec je znal celý svět. Henry Ford, Steve Jobs, Tomáš Baťa, atd. Čím se lišili od ostatních, jaká pravidla dodržovali?

Čtyřhodinový pracovní týden v praxi

Martin Dostal | Zakladatel SimpleShop.cz & Vyfakturuj.cz

Pro koho je přednáška určena:

Pro všechny, kteří chtějí za minimum práce maximální zisk. Pro ty, kteří chtějí znát vyzkoušené a praktické rady, jak si uzpůsobit život tak, aby pracovali minimum času a měli maximální efektivnost.

O čem tato přednáška bude:

Představím své zkušenosti za 7 let. Úspěchy i neúspěchy. Co jsem zjistil, že funguje skvěle, a naopak nefunguje vůbec. Řekneme si několik základních tipů jak začít. Co vlastně musí člověk udělat proto, aby se mohl věnovat práci úplně minimálně a přitom mít nadprůměrnou efektivitu.

Jak si za 300.000 ověřit, že nechcete mít e-shop

Karel Theodor Borovička | KarelBorovicka.cz

Pro koho je přednáška určena:

"Mít e-shop je jednoduchý, prostě doma z obýváku založím shoptet a prodávám," to je pořád realita začínajících českých online prodejců. Přednáška je pro ty, kdo tomuto ještě věří a nechtějí si nabít.

O čem tato přednáška bude:

Kolik peněz skutečně potřebujete na zboží, i když nemáte na skladě ani jeden kousek. Jak si konkurence sleduje nové e-shopy a rovnou je na heuréce sejme. Jak může fungovat "logistika" a jak jednoduchý přesun PPL z Pardubic do Hradce může zabít byznys.

6+1 oblastí, které oddělují úspěšné e-shopy od neúspěšných

Pavel Tlapák | PavelTlapak.cz | Kouč e-shopů

Pro koho je přednáška určena:

Pro majitele malých a středních e-shopů. Pro markeťáky. Anebo pro ty, kteří e-shop teprve plánují spustit.

O čem tato přednáška bude:

Proč některý e-shopy prodávaj za milióny měsíčně a jiný se nemůžou vyhrabat z obratu pár set tisíc za rok? Za 11 let práce pro e-shopy jsem se naučil, že se ten rozdíl dá zabalit do pár oblastí Ty buď máte zvládnutý nebo se s e-shopem hrabete na dně. Ukážu vám, na čem musíte zamakat. A ať s tím můžete začít hned, přihodím i pár tipů, který už pomohly nejen desítkám mých klientů posunout svůj e-shop na vyšší level.

Gramatiku známe všichni, tak proč neznáme typografii?

Petr Michal | Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí (učitel)

Pro koho je přednáška určena:

Přednáška je určena pro všechny, kteří se (nejen) ve své profesi setkávají s tvorbou různých obsahových výstupů a chtějí se dozvědět o nejčastějších chybách sazby textu a grafiky.

O čem tato přednáška bude:

Hlavním tématem bude typografie z praktického hlediska – budou zde uvedeny příklady chybné/správné sazby textu a obrázků, ale také například to, že správný cit a rozmístění hrají při tvorbě obsahu také důležitou roli. A aby to nebylo pouze o textu a obrázcích, část přednášky se bude zabývat pojmem zlatého řezu a jeho aplikaci v různých publikačních odvětvích.

No limits?!

Lukáš Krčil | CEO Digital Brain

Pro koho je přednáška určena:

Pro všechny, kteří chtějí posunout svoje limity a podívat se pod pokličku toho, jak o stavění businessu přemýšlíme v Digital Brain.

O čem tato přednáška bude:

Myslíte, že dokážete cokoliv? Nebo, že něco prostě nejde překonat? Příběh o tom, jak k limitům přistupuju ve svém životě a jak mi jejich pochopení pomáhá při stavbě Brainu.

Byl jednou jeden Kotlin

Vaclav Souhrada | eMan s.r.o., Android Developer | Czech Kotlin User Group founder & organizer

Pro koho je přednáška určena:

Pro všechny, co se chtějí dozvědět něco o Kotlinu. Pro ty, co o Kotlinu uvažují, či se chtějí dozvědět, proč se o něm teď tak mluví a čím si získal tisícovky programátorů po celém světě.

O čem tato přednáška bude:

Za devíti horami žili skřítci Androiďáčci, kteří si pod dohledem taťky Googla stavěli svoje domečky, aplikace. Někteří používali Java cihly, jiní C# kameny nebo HTML5 dřevo. Domečky ale občas stály nakřivo, jindy v nich byla díra. Skřítci se proto těšili na velký I/O 2017 bál, kde jim taťka Google ukázal nový materiál, kouzelný Kotlin, ze kterého mají své aplikace stavět. Jak taťka Google ke Kotlinu přišel a v čem spočívá jeho čarovná moc?

Jak tvořit hry na webu?

Pavol Hejný | Frontend developer

Pro koho je přednáška určena:

Programátoři (hlavně webových aplikací)

O čem tato přednáška bude:

Ukážu vám, jakým způsobem můžete začít tvořit hru, která poběží přímo ve webovém prohlížeči. Jaké frameworky a nástroje využít. Jak co nejefektivněji vykreslovat 2D nebo 3D grafiku na webu a no co si dát pozor.

Freelo: Z 0 na 7000 uživatelů bez investora

Karel Dytrych | Freelo

Pro koho je přednáška určena:

Pro každého kdo chce pozvednout práci svého týmu, začít podnikat, inspirovat se nebo zvýšit efektivitu.

O čem tato přednáška bude:

Fotoškoda, Rockpoint, Re-Max, WMC Grey: co mají tyto firmy společného? Organizují svou práci efektivně pomocí Freela. Na přednášce se dozvíte jak jsme se rozjeli z nuly na 7000 uživatelů za rok a půl bez investora. Jak přemýšlíme a jaké pracovní postupy nám fungují.

Hlavní partneři

Další partneři

Mediálními partnery jsou

Barcamp Hradec Králové 2017

Pořádá "Spolek Barcamp Hradec Králové"